1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Postacie, 1985 r.

rysunek, tusz/papier, 29,5 x 21 cm
sygn. i dat. l. d.: `T. / B. / 85.`

cena wywoławcza: Wykup abonament

DER ZAUBERIN, 1984

tusz pióro, pedzel, lawowanie, akwarela, papier,
35 x 25.8 cm
sygnowany l.g.: "DER zauberin.", p.g.: T.B. 84. na odwr. oprawy dedykacja dlg.: Moim Kochanym | Kr. & Zb. !!! | tadeusz Brz. | 1984

Kompozycja, 1960

drzeworyt, podmalowany akwarelą, papier,
15,6 x 12 cm (odcisk klocka);
sygn. p.d.: T. Brzozowski 60

Koniuszy chrapie, 1980

rysunek, piórko, tusz, papier,
37, 5 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p.d.: "koniuszy/chrapie"/T.B./80.

Illustrissimo Magistro Guillermo Sandberg, 1967r.

tusz, herbata/papier, 59 x 47 cm
sygn. I dat. p. d.: T.Brzozow= / ski / Octob. 1967

Koniuszy chrapie, 1980

37, 5 x 55 cm;

Korepetytor , 1986

piórko, tusz, papier, 16 x 9 cm;
dat. i sygn. u dołu: 86 T.B. u góry napis: "KOREPETYTOR"
na odwrocie napisy

Kurator, 1974

olej, płótno, 66 x 33 cm,
sygn., dat. i opisany na odwrocie;

Korepetytor

piórko, tusz, papier,
16 x 9 cm; na odwrocie napisy

ZERBERUS III, 1983

olej, płótno,
31 x 19 cm
na odwr. na krawędziach blejtramu napis ugrową farbą: T. BRZOZOWSKI . | oben (strzałka) | "ZERBERUS . III" | 1983; pośrodku na desce fioletowe serce; w p.g. i l.g. narożniku dwie fioltowe kropy.

ZERBERUS VIII, 1983

olej, deska,
31 x 19 cm
na odwrocie na krawędziach blejtramu napis cynobrową farbą: T.BRZOZOWSKI . | oben (strzałka) "ZERBERUS. VIII" | 1983.

Sukurs, 1981

olej, płótno,
163 x 65.5 cm
sygn. na odwr. d.: t Brzozowski. | 1981, na żerdziach krosien - l.: "SUKURS", g.: 163 x 65, p.: T. BRZOZOWSKI., poprzeczna: 1981

Estyma, 1981

olej, płótno, 50,4 x 40
sygn. na odwrociu: t. Brzozowski / 1981

RELAX - CON - MORBIDEZZA

1986 r.
Tusz, akwarela na papierze 50 x 40 cm
Sygnowany śr.d. - "T.B. 86"
Na odwrociu znajduje się napis: "T. Brzozowski"

Bez tytułu (1985)

sygnowany,
datowany l.d.
tusz, papier
29x21

PRECYZER, 1980

olej, płótno,
138 x 135 cm
na odwrocie na plótnie napis czarną farbą : góra (strzalka) upside | t Brzozowski | 1980 na blejtramie napis czerwoną farbą" T BRZOZOWSKI. | 138x 135 | 1980 "PRECYZER"

Gbur, 1980

olej, płótno naklejone na deskę,
28 x 22,5 cm;
na odwrocie napisy autorskie: góra / T. BRZOZO / WSKI / "GBUR" / 1980

Ułamek, 1969

olej, płótno, 65,5 x 34 cm,
sygn. i dat. i opsany na odwrocie T BRZOZOWSKI, 1969

liczba obiektów: 263