długopis/papier; 19,5 x 13 cm;
sygn. p. d.: "J. N" (ołówkiem)
Proweniencja:
dar artysty; kolekcja prywatna, Polska
2 000 zł
11-01-2024
NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
, 1946
akwarela, ołówek/papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi: "Jerzy Nowosielski 46"
na odwrocie szkic polichromii do cerkwi prawosławnej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Mielniku oraz napis p. g.: "Melnik [sic!]"
6 000 zł
11-01-2024
ołówek/papier; 29,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: "J. N."
na odwrocie szkice
Proweniencja:
4 000 zł
11-01-2024
Motywy sakralne
ołówek/papier; 21,3 x 18,2 cm; sygn. p. d.: "J. N."
Proweniencja:
- dar artysty
5 500 zł
10-10-2023
MIRÓ Joan (1893 - 1983)
Okładka z portfolio
litografia barwna; 33,7 x 50,8 cm (arkusz);
sygn. stemplem graficznym p. d.: Miró.;
na odwrocie napis: JOAN MIRÓ / Litografia original VII / 131 (drukiem) oraz J.M/A 131 (flamastrem)
Wydana przez:
Graphis Arte Livorno dla Toninelli Arte, Milano 1972
1 900 zł
27-04-2023
MIRÓ Joan (1893 - 1983)
Kompozycja II
offset; 78 x 56,5 cm (arkusz, krawędzie rwane);
sygn. w druku p. d.: Miró.;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 115/150 (ołówkiem);
znak wodny wzdłuż prawej krawędzi: Arches;
znak tłoczony p. d.: S.P.A.D.E.M. / 1973
1 900 zł
27-04-2023
MIRÓ Joan (1893 - 1983)
, 1974
akwatinta, akwaforta, sucha igła, papier tłoczony; 32 x 50,5 cm (arkusz, krawędzie rwane);
na odwrocie kompozycja
Wydane przez:
Maeght, Paryż, 1974.
3 600 zł
27-04-2023
BEUYS Joseph (1921 - 1986)
Vitex agnus castus
offset, wym.: 59,5 x 43 cm w świetle ramy, sygn. l. d.: "Joseph Beuys" (ołówkiem)
oznaczenie edycji p. d.: "851/1000" (ołówkiem)
5 500 zł
22-03-2019
FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
gwasz, akwarela, tektura; 47,5 x 67,5 cm w świetle ramy;
sygn. i opisany l. d.: "JFałat / Nieśwież"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Katowice
Dodatkowe informacje na stronie: www.polskidomaukcyjny.com.pl
240 000 zł
15-06-2023
HOLZMÜLLER Juliusz (1876 Bolechów - 1932 Lwów)
Krakowiak z fajką
, 1901
akwarela, papier; 28 x 16 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: "Juliusz Holzmüller / Kraków 1901"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
2 500 zł
15-06-2023
JONIAK Juliusz (ur. 1925)
Martwa natura z wachlarzem
, 1997
olej/płótno;
sygn. i dat. p. d.: "Joniak 97";
wym.: 65 x 85 cm
Obraz wystawiany:
"Juliusz Joniak. Malarstwo", Pałac Sztuk TPSP w Krakowie, Kraków 15.05. - 14.06.1988.
Proweniencja:
- z kolekcji rodziny artysty
27 000 zł
14-12-2023
JÓZEFOWICZ Józefa Maria (1900 - ?)
Portret hucuła
olej, sklejka; 35,8 x 27,8 cm;
sygn. l. d.: J. Józefowicz
na odwrocie napis: WYSOKA 6 / ZŁOTA / + SZWO […] wstęp
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
3 500 zł
08-12-2022
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Gruszki
olej, płótno; 39,6 x 57,5 cm w świetle ramy; sygn. l. d.: "Kasper Pochwalski"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
7 000 zł
30-06-2021
KOBRO Katarzyna (Moskwa, 1898-1951, Łódź)
Siedząca kobieta
, 1980
brąz patynowany, odlew z oryginalnego gipsu (wyk. Gilbert Clementi, Francja); wys. 19 cm;
sygn., oznaczenie egzemplarza oraz odcisk pieczęci odlewni u dołu: "HC CLEMENTI / … (?) KOBRO"
Dołączony certyfikat podpisany przez Gilberta Clementiego.
145 000 zł
05-01-2024
KAMOJI Koji (ur. 1935, Tokio)
Abstrakcja
serigrafia; wym.: 60 x 60 cm; sygn. u dołu: "Koji Kamoji",
nr odbitki: "52/55"
2 100 zł
06-06-2016
GETZ Leon (1896-1971)
Macierzyństwo
, 1921
technika mieszana, kredka, ołówek/papier;
sygn. i dat. p. d.: "Leon Getz / Kraków 921 r.";
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków
2 500 zł
14-12-2023
STAŃKO Leszek (1925 - 2011)
Ruiny zamku
olej/płótno;
sygn. p. d.: "LESZEK STAŃKO";
wym.: 50 x 70 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Kraków
4 000 zł
13-12-2023
BÖTTCHER Manfred Richard
Karton
, 1993
akryl, collage, technika własna; wym.: 42,5 x 41 cm;
napis i dat. p. d.: "SMlchr?93" (słabo czytelnie)
na odwrocie opis pracy: "MANFRED RICHARD BÖTTCHER / KARTON, 1993, ACRYL / ACRYLCOLLAGE / NR. 2030"
4 600 zł
06-06-2016
CHAGALL Marc (1887-1985)
Teka „Shakespeare: The Tempest”
, 1975
pięćdziesiąt litografii czarno-białych (31 litografii całostronicowych, 19 winiet i zdobników), papier Vélin d'Arches à la forme;
42,3 x 32,5 cm (wymiar luźnego arkusza);
na frontyspisie sygn.: Marc Chagall (ołówkiem)
44 000 zł
27-04-2023
CHAGALL Marc (1887-1985)
Polifem, z cyklu: Odyseja
litografia barwna; 37,7 x 57,7 cm (arkusz)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Berlin
Wydana przez:
Daco-Verlag Günter Blase, 1989
1 500 zł
25-04-2022
KEANE (właśc. Peggy Doris HAWKINS) Margaret (1927 - 2022)
, 1965