gwasz/papier; 9,8 x 9,8 cm
na odwrocie napis: TRIBOWSKI 6.
1 500 zł
05-01-2024
BRAQUE Georges (Argenteuil-sur-Seine 1892 - Hawr 1963)
Wazon z żółtymi kwiatami
litografia barwna; 35 x 25,5 cm w św. p-p.;
sygn. z płyty l. d.: "G. Braque"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Paryż
Wydana przez:
Tériade dla F. Mourlot, 1955.
2 000 zł
17-11-2022
HOTTER Gerhard (ur. 1954)
Langford - 8 - Reihe V
akryl/płótno; wym.: 80 x 80 cm
na odwrocie napisy (częściowo czytelne): "…20II / Langford – 8 – Reihe „V” / RT – GR" oraz "HOTTER" (długopisem)
8 000 zł
08-11-2016
BEVERLOO zw. CORNEILLE Guillaume van (1922 Liege - 2010 Auvers-sur-Oise)
Kobieta i koty
, 1997
litografia barwna, papier; 40 x 26,3 cm (arkusz); sygn. i dat. p. d.: "Coneille’ 97" (ołówkiem); oznaczenie edycji l. d.: "EA 19/20" (ołówkiem)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
1 600 zł
22-12-2021
ESCH Hans Georg (ur. 1964 Neuwied, Niemcy)
Architektura
fotografia barwna; 58,5 x 83 cm w świetle ramy;
sygn. i oznaczenie egzemplarza w kompozycji p. d.: "H G Esch / 239/300"; napis tłoczony l. d.: "H. G. ESCH"
4 300 zł
26-05-2020
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Kompozycja trójkolorowa
, 1983
akryl/płótno, wym.: 115 x 115 cm, na odwrocie napis: "H. GRUCHOT 7 / 5 83" oraz "H. GRUCHOT 83", na odwrocie nalepka z numerem: "1525"
11 500 zł
10-05-2016
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Abstrakcja
, 1983
akryl/płótno; wym.: 115 x 115 cm; napis na blejtramie: "GRUCHOT 21 / 4 / 83"
11 500 zł
06-06-2016
MATISSE Henri (1869-1954)
Monsieur Loyal
litografia barwna; 38,8 x 59,7 cm
Proweniencja:
Galeria sztuki, Nicea, Francja.
Wydana przez:
F. Mourlot dla Tériade, Paryż 1983.
1 500 zł
17-11-2022
MATISSE Henri (1869-1954)
Kobieta w kwiecistej bluzce
heliograwiura; 34,2 x 24,5 cm w św. p-p. (arkusz);
sygn. i dat. z płyty p. d.: "Henri Matisse …[?]7"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Paryż
Wydana przez:
Draeger Frerés dla Tériade, Paryż 1937.
1 500 zł
25-04-2022
MATISSE Henri (1869-1954)
Kobieta
heliograwiura w czerni i bieli; 31 x 24 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. z płyty p. d.: "Henri Matisse 38"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Berlin.
Wydana przez:
F. Mourlot dla Tériade, Paryż 1939.
1 200 zł
17-11-2022
DYRDOŃ Henryk
Gospodarz bronowicki (Portret kosyniera w chacie)
, 1884
olej, płótno; 33 x 26 cm;
sygn. i dat. prawy bok: Henryk Dyrdoń / 1884
na odwrocie:
- nalepka z opisem pracy (drukiem)
- fragment nalepki zakładu złotniczo-ramiarskiego
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
100 000 zł
08-12-2022
SIENICKI Jacek (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)
Kazimierz nad Wisłą
, 1976
Kazimierz nad Wisłą, 1976
olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
na odwrocie:
- sygn., dat. i opisany: JACEK / SIENICKI / KAZIMIERZ / II / 76;
- pieczątka [nieczytelna];
- nalepka: Regine i Jerzy Milobedzki / Art collection / Do not remove this sticker / Author
9 000 zł
22-02-2024
CHWAŁCZYK Jan (1924 Krosno - 2018 Wrocław)
Kompozycja II
, 1990
gwasz/karton; 17,5 x 17,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk. / 1990" (ołówkiem)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
2 200 zł
05-01-2024
Kompozycja I
, 1990
gwasz/karton; 15 x 15 cm
sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk / 1990" (ołówkiem)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
2 200 zł
05-01-2024
DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)
Grawitacja
, 1986
olej, akryl/płótno;
sygn. p. d.: "Jan Dobkowski";
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "Jan Dobkowski / „GRAWITACJA” 1986 / 80 cm x 60 cm / olej+acryl";
wym.: 80 x 60 cm
Proweniencja:
100 000 zł
14-12-2023
KUBICĚK Jan (1927 - 2013)
, 1988
technika graficzna, papier; wym.: 22,1 x 15,3 cm; opisany l. d.: "JanKubicěk1988 / 16/130"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Niemcy
1 800 zł
19-01-2021
PAMUŁA Jan (ur. 1944, Spytkowice k. Wadowic - 2022)
Pole dyskretnych zmian barwnych 2f
, 2018
druk pigmentowy/płótno Hahnemühle;
wym. 120 x 120 cm
na odwrocie sygn., dat. i opisany l. g.: "JAN PAMUŁA / POLE DYSKRETNYCH ZMIAN BARWNYCH 2f / 2018 / Egz. 1"
Praca posiada certyfikat autentyczności
Proweniencja:
- zakup od artysty
12 000 zł
14-12-2023
SAUDEK Jan (ur. 1935)
The Taschen cover
fotografia barwna; 38 x 30 cm;
sygn. p. d.: "JAN SAUDEK";
napis u dołu: "» The Taschen cover « Model print - PRINT FINISHED: SEPTEMBER 9, 1922"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Praga
13 000 zł
05-01-2024
SAUDEK Jan (ur. 1935)
Na dosah
fotografia czarno-biała;
sygn. l. d.: "JAN SAUDEK";
wym.: 38,5 x 27,5 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Praga
13 000 zł
14-12-2023
STANISŁAWSKI Jan (1860-1907)
Studium obłoków
olej, tektura; 15 x 21,6 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
68 000 zł
08-12-2022
DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)
Pamiątka z Piekar Śląskich
, 1970
technika mieszana, olej/płótno;
wym.: 60,5 x 81 cm;
opisany na odwrocie
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Górny Śląsk
140 000 zł
14-12-2023
KAŁUCKI Jerzy (1931 Lwów - 2022)
Togo
, 1993
serigrafia; 79 x 58,5 cm w świetle ramy (arkusz);
sygn. i dat. p. d.: "Kałucki 1993" (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza i opis l. d.: „Togo” 11/35 sérigraphie (ołówkiem)
7 000 zł
05-01-2024
NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
Wnętrze sakralne - praca dwustronna
kredka/papier; 24,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: "J. N." (ołówkiem)
na odwrocie szkice budynków i wnętrz
Proweniencja:
dar artysty; kolekcja prywatna, Polska
3 500 zł
11-01-2024
Szkice ikonostasu - praca dwustronna
cienkopis/papier; 23 x 25 cm; sygn. na odwrocie: "J. N." (ołówkiem)
Proweniencja:
- dar artysty
4 000 zł
10-10-2023
Szkice
długopis/papier; 23 x 18 cm; sygn. p. d.: "J. N." (ołówkiem)
Proweniencja:
- dar artysty