Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (98)
SEIDENBEUTEL Efraim i Menasze (1902-1945)
Pejzaż miejski
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym. 24 x 30,5 cm. sygnowany na dole po prawej "Seidenbeutel"

14 000 zł

06-12-2016
KRCHA Emil (1894-1972)
"Żółte pomidory" , 1948
Emil Krcha "Żółte pomidory" akwarela na papierze o wym. 33 x 43 cm, sygnowana p/d.

2 800 zł

03-06-2022
GEPPERT Eugeniusz (1890 Lwów - 1979 Wrocław)
Żółty Akt wśród kwiatów , 1970
obraz malowany technika olejną na płótnie o wym 70 x 50 cm. Sygnowany na dole po prawej "Eugeniusz Geppert 1970

9 800 zł

13-03-2017
PEJZAŻ Z MOSTEM
akwarela na papierze o wym. 36 x 56 cm ( w świetle passe partout), sygnowana p/d.

4 800 zł

19-11-2019
PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)
"Samotna sosna"
obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym.27 x 43,5 cm. Sygnowany p/d. Na odwrocie napis ołówkiem "Fryderyk Pautsch/Samotna sosna".

9 800 zł

16-03-2024
PROBST Georg Balthazar (młodszy) (1732-1801)
Guckkastenblatt "WIDOK WSCHODNIEJ CZĘŚCI RYNKU... , 1760
Guckkastenblatt "Widok na wschodnią część rynku wrocławskiego ukazany od południa", miedzioryt kolorowany na papierze, karta o wym. 36 x 45,5 cm Wg. rysunku Friedricha Bernharda Wernera, wydawca Georg Balthasar Probst w Augsburgu. 1760 lub po.

3 200 zł

31-07-2020
NERLICH Georg (1892-1982)
KRAWCY
GRAFIKA "KRAWCY", sucha igła,papier, wym. płyty 13 x 18,5 cm, sygnowana i opisana ołówkiem pod wyciskiem . Odbitka 19/25 , wym. w oprawie 36,5 x 46 cm.

1 800 zł

29-10-2020
WICHMANN Georg (1876-1944)
"Martwa natura z książką"
"Martwa natura z książką" olej/ sklejka, 61x71 cm, sygn. l.d.: Georg Wichmann. Na odwrocie naklejka z D.A. Artessia.

6 800 zł

22-02-2024
POLICHT Henryk (1888-1967)
"Portret mężczyzny" , 1946
obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym 50 x 33,5 cm. Sygnowany l/d "Henryk Policht. Na odwrocie pieczątka potwierdzająca pochodzenie pracy ze zbiorów znanego wrocławskiego kolekcjonera Ryszarda Duchnickiego i numer 47

1 200 zł

04-03-2015
LORENTOWICZ Irena (1904 - 1985)
ULICZKA
olej na płótnie naklejonym na tekturę o wym 26,5 x 21,5 cm sygn. l/d IRENA/LORENTOWICZ

1 200 zł

18-05-2017
NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA Irena (1906 Lwów - 1983 Gliwice)
Katedra wrocławska
rysunek kredką na papierze o wym. 20 x 14 cm. Przedstawia widok katedry wrocławskiej po zniszczeniach wojennych. Sygnowany p/d. Praca podklejona na tekturze. lata 40-te XX w

480 zł

11-08-2017
RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
"Widok na Wawel"
Jan Rubczak "Widok na Wawel " obraz malowany techniką olejną na sklejce o wym. 38 x 29 cm. Sygnowany p/d "Jan Rubczak" Na odwrocie (którym jest  zamalowany fragment  obrazu) naklejona karta z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego...

9 500 zł

29-01-2024
POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
"KOGUTY"
ol/pł o wym. 60 x 80 cm, sygnowany i datowany l/g 1964 r. Na odwrocie opis autorski "KOGUTY"/ JERZY POTRZEBOWSKI", oraz naklejka z galerii Bohmans w Sztokholmie.

9 000 zł

03-06-2022
BLAEU Joan (1596 - 1673)
Mapa Śląska 'SILESIA DUCATUS' , 1647
mapa Śląska wg. Martina Helwiga w opracowaniu J. Bleau. Wydawana od 1634 r. Tytuł w ozdobnym kartuszu u dołu po lewej. W prawym górnym rogu herb Śląska. Mapa kolorowana koturnowo i powierzchniowo. Po środku widoczne złożenie atlasowe.

1 200 zł

11-02-2019
SCHULZ Johann Carl (1801 - 1873)
Wnętrze Dworu Artusa , 1848
miedzioryt na papierze o wym. 35 x 42 cm ( świetle passe-partout) sygnowany na płycie monogramem i datowany 1848.

800 zł

23-07-2016
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
"PORTRET DAMY"
Józef Kidoń "Portret damy" pastel na papierze o wym. 70 x 60 cm sygnowany l.d.: "Kidoń". Praca oprawiona w bogata ramę z gipsaturą w kolorze złotym.

6 000 zł

19-02-2022
PANFIL Józef (ur. 1958)
CERKIEW W HAŃCZOWEJ
AKRYL/PŁ. O WYM. 23 X 32 CM., SYGN.

6 000 zł

09-01-2020
PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
JABŁKA I PAPRYKA
"Jabłka i papryka" ol/pł o wym. 26,4 x 31,7 cm, sygnowany p/g "Pankiewicz" . Na krosnach ślady nalepki i nieczytelny napis olówkiem. Obraz powstał ok.1919 r. Do pracy dołączone potwierdzenie p. Anny Tyczyńskiej.

130 000 zł

29-09-2023
TUTTER Karl (1883 Neudeck im Sudetenland - 1969 Selb)
ikebana Putti , 1 poł. XX w
ikebana porcelana złocona,projekt K. Tutter sygnowana, złożona z 2 elementów-podstawy i figurki putti , wys.24 cm. Hutschenreuther Selb ,Kunstabteilung US Zone

1 600 zł

12-12-2014
Grająca kulą , okr.międzywojenny XX w
figurka porcelanowa złocona sygnowana na podstawie, h-25 cm, Hutschenreuther ,Niemcy

1 200 zł

12-12-2014
"Kobieta z koszem winogron i sarna"
figura porcelanowa wys. 37 cm, podstawa 39 x 28 cm. Sygnatura na podstawie "Karl Tutter" Niemcy Hutschenreuther lata 30 XX w. Stan ułamany jeden róg koziołka ( brak)

2 800 zł

17-03-2022
NORMAN Knut Bernhard (1896 - 1977)
Widok z Wenecji
"Widok z Wenecji" olej/ tektura 49 x 61 cm,sygn p/d

1 900 zł

22-03-2019
WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)
"Portret mężczyzny"
węgiel na papierze strukturalnym o wym. 46 x 36 cm, sygnatura l/d "L.Wyczółkowski". Praca powstała po 1881 r kiedy artysta powrócił z Krakowa do Warszawy i zaczął wykonywać portrety i sceny salonowe.

68 000 zł

16-03-2024
GÜSSEFELD Ludwig Franz (1744 - 1808)
Mapa ziem zabranych przez Rosję w I rozbiorze, , 1775
Güssefeld, Franz Ludwig (1744-1808) Charte von Russisch Litauen, welche die von Polen an Rußland abgetretenen Woiewodschaften, Liefland, Witepsk, Mscislaw, und einen Theil der Woiewodschaften Polock und Minsk enthält"

2 000 zł

11-05-2019
PUFFKE Marian (Kalisz 1888 - Warszawa 1925)
"Pejzaż z barką " , 1909
obraz dwustronny,malowany techniką olejną na tekturze o wym. 23,5 x 33 cm. sygn. i dat. p/d . Na odwrocie "Pejzaż tatrzański "silnie zabrudzony, sygn. p/d

1 800 zł

23-11-2017
liczba obiektów: 98