Filiżanka z białej porcelany, dekorowana ręcznie złoceniami i ornamnetem kwiatowym, z finezyjnym uszkiem.
Sygnowana na podstawie kobaltowym znakiem firmowym z lat 1837 - 1844, oznaczającym wytwórnię SPM Porzellan Berlin manufaktur von F. A. Schumann
28-07-2023
Figurka "Dama" Goldscheider
Figurka fajansowa w stylu art deco przedstawiająca idącą tanecznym krokiem damę. Dekorowana ręcznie farbami podszkliwnymi, na podstawie podpis projektanta "Dakon".
Na spodzie sygnatura:
Goldscheider /Wien, Made in Austria, Dakon
numer seryjny
Obiekt został sprzedany
4 000 zł
17-11-2021
Ekrytuar Miśnia
Przepiekny kobiecy ekrytuar biedermeier z okresu 1824 - 1850 z manufaktury Miśnia, sygnatura na spodzie.
materiał: złoto i srebro
kamienie: diamenty, stary szlif
Obiekt został sprzedany
23-04-2024
"Pijąca" Rosenthal
Figurka porcelanowa,
Pijąca,
syg. na spodzie: Rosenthal,
pocz. XX wieku,
wymiary:
wys.: 16 cm
śred.: 14 cm
11-03-2024
"Odpoczywająca dziewczyna"
Rzeźba z brązu autorstwa francuskiego artysty Corneilla Henriego Theunissena (1863 - 1918). Sygnowana z tyłu przy podstawie "Corneille Theunissen", z boku pieczęć odlewni brązów braci Susse.
Z przodu pamiątkowa tabliczka z konkursu rolniczego.
3 800 zł
22-03-2022
"La Bella"
syg. p.d.: „C. Friedel 02 Florence”
Olej na płótnie,
Pocz. XX wieku,
Wymiary: 102 x 78 cm
14-03-2024
"Charty rosyjskie borzoj", Katzhutte Hertwig
Kolekcjonerska figura fajansowa przedstawiająca dwa biegnące charty na owalnej podstawie. Na spodzie sygnatura Katzhutte Hertwig z lat 1914 - 1945 oraz numer "13" wyciskany w masie.
Bardzo dobry stan zachowania.
1 800 zł
12-11-2021
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
"Żółte róże w wazonie"
Olej/ dykta,
sygn. l. g.: A. Karpiński 1930
Wymiary: 34 x 48,5 cm
Pocz. XX wieku, 1930 r.
11-03-2024
TRZASKA Andrzej (ur. 1935)
Patera New Look Włocławek
Patera z wytwórni SPPLIA "Przyjaźń" Włocławek.
lata 60 XX wieku, ceramika szkliwiona
Autorem projektu jest Andrzej Trzaska, artysta ukończył ASP we Wrocławiu i Gdańsku,
związany z Cepelią i społdzielnią Przyjaźń, zają się ceramiką dekoracyjną.
28-07-2023
TRZASKA Andrzej (ur. 1935)
Patera New Look Włocławek
28-07-2023
CZARTORYSKA Anna (1887-1980)
Kwiaty w wazonie
Obraz olejny na dykcie, sygnowany w prawym dolnym rogu "Anna Czartoryska".
Wymiary: 48,5 x 58 cm w świetle ramy.
20-05-2022
KISZKA Bohdan (1932-1985)
Na popasie
Obraz olejny na płótnie, sygnowany w prawym dolnym rogu "B.Kiszka", wymiary: 48,5 x 54,5 cm.
23-05-2022
ULBRICH Hugo (1867 - 1928)
"Ratusz we Wrocławiu"
Akwaforta, akwatinta na papierze, sygnatura na płycie p.d. "Hugo Ulbrich/03", oprawiona, za szybą.
Wymiary:
wycisk płyty 78,5 x 57,5 cm
wielkość arkusza 93 x 72 cm
22-04-2022
BUKOWSKI Jan (1873 Barszczowice - 1943 Nowy Targ)
"Dama w futrze"
Olej/dykta,
czas: 1920 r.
sygnowany p.g „Bardzo kochanej Haneczce stary przyjaciel ofiaruję Jan Bukowski 8 IX 920.”
wymiary: 53 x 46 cm
14-03-2024
GROSS Magdalena (1891-1947)
Figurka z brązu "Żubr"
Odlew z wytwórni brązów Czesława Chojnowskiego w Warszawie, lata 30. XX w.
Od spodu znak odlewni w kole "ODLEWNIA METALI C. CHOJNOWSKI WARSZAWA", z tyłu na narożu podstawy napis "C. CHOJNOWSKI".
28-04-2022
FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
"Kaplica Zygmuntowska w katedrze na Wawelu"
Akwarela na papierze, sygnatura w lewym dolnym rogu " St. Fabijański", 45 x 68 cm, oprawa z przeszkleniem.