Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
BUCZKOWSKA Dorota | Bez tytułu, 2019

Dorota BUCZKOWSKA (ur. 1971)

Bez tytułu, 2019

olej, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: DBuczkowska 2019.

Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Konserwacja i Restauracja Sztuki 1991-1998, Rzeźba 1999-2003), Uniwersytet Warszawski (Gender Studies 1998-1999) i Villa Arson École Nationale Supérieure D'art w Nicei (2004) .

Wypowiada się w różnych mediach: rysunku, grafice, malarstwie, fotografii, rzeźbie i wideo. Dotyka tematów związanych z postrzeganiem naturalnych procesów zmian związanych z czasem i właściwościami materii, przedstawiając je za pomocą przekazów metaforycznych, czasami pod wpływem subtelności poetyckiej. Obserwuje naturę i światło przenosząc ulotność wrażeń na płótno, które dalej emanuje energia przeżywanej chwili. Dużo w jej pracach jest obecnej kontemplacji.
Prestiżowe prezentacje: Muzeum Narodowe Królikarnia (dedykowane rzeźbie); Kolekcja Hotelu Europejskiego Raffles (4 obrazy, 1 rzeźba ze szkła); udział w Aukcji Muzeum Narodowego Spragnieni Piękna 2018 (wazony).

Prace artystki znajdują się w kolekcjach:
Fundacja Sztuki Polskiej ING, Kolekcja PKO S.A, Kolekcja Zachęta, Narodowej Kolekcji Sztuki, Muzeum Rzeźby w Marl (DE), Kolekcja Miasta Wiedeń (AU), MoBy Museum Tel Aviv (IL), Centre National des Arts Plastiques Villa Arson, Nice (FR).

Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
BUCZKOWSKA Dorota
Wypowiada się w różnorodnych mediach: rysunku, malarstwie, fotografii, instalacjach. W sposób metaforyczny podejmuje tematy związane z percepcją cielesności. Ukończyła wydział Rzeźby ASP w Warszawie (2003) oraz Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim (2002). W latach 2003-2004 odbyła staż w prestiżowym Narodowym Centrum Sztuk Plastycznych, Villa Arson w Nicei. Prace w kolekcjach, m.in.: Muzeum Rzeźby, Marl; Kolekcji Miasta Wiedeń; MoBY Museum, Tel Awiw; Villa Arson, Nicea.
Informacje dla kupujących:

Prezentujemy Państwu kolejną wakacyjną ofertę Domu Aukcyjnego Rempex – wystawę wybitnych dzieł sztuki i antyków „Silent Selling”.

Wystawa tych prac trwać będzie w dniach: 12 lipca – 24 sierpnia 2019 r. w siedzibie DA Rempex, przy ul. Karowej 31 w Warszawie.

W katalogu wystawy wartość przedstawionych obiektów prezentujemy w formie estymacji.

W trakcie ekspozycji zbierane będą oferty na zakup poszczególnych prac.

Oferty będą przedstawiane właścicielom obiektów, a ich sprzedaż nastąpi po ewentualnej akceptacji proponowanych cen przez właścicieli.

Istnieje możliwość – po uzyskaniu zgody właściciela – wcześniejszej sprzedaży obiektu (podczas trwania wystawy).

Przypominamy, że zgodnie z generalnie obowiązującą w Domu Aukcyjnym Rempex zasadą, do zaoferowanych cen będzie doliczana opłata organizacyjna w wysokości 18%.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl